O nás

O nás

Seriálem běžeckých závodů horský půlmaraton, Vám chceme přiblížit běhání, tak jak jej vidíme my: běh je pro nás zábava, způsob života, sport v přírodě, pohyb v horách.

Do začátku navíc potřebujete jen dobré boty a odhodlání. Můžete samozřejmě běhat „jen tak“, ale co když se rozhodnete, že už Vás to samotné nebaví a chcete poměřit síly s ostatními? Co když Vás nebaví trávit čas v ulicích, ale chcete se rozběhnout ven do přírody?

Právě pro Vás jsme připravili seriál běžeckých závodů v horách, které máme obzvlášť rádi. S Horským půlmaratonem můžete navštívit Krušné hory, Šumavu a Krkonoše. Vzhledem k tomu, že každý běžec má jiné cíle a limity jsme závody rozčlenili na trasy 21 km a 10 km.

Závod v Krkonoších celou sérii uzavírá a od ostatních se odlišuje svým „sociálním“ rozměrem. Na trase nám zde pomáhají děti z dětského domova ve Vrchlabí a právě pro ně pořádáme sbírku sportovních věcí, které jim udělají velikou radost. Jak nápad vznikl? Skoro při všech velkých závodech tohoto typu, dostanete spoustu zbytečností od sponzorů např. trička, která většinou skončí na dně skříně. My Vás naopak poprosíme, podívat se na dno Vašich skříní a šuplíků, případně do sklepů a na půdy, zda neobjevíte sportovní věci (ať už oblečení nebo i stará kola, koloběžky, tenisové rakety apod.), které už nepoužíváte, ale které by dětem z dětského domova udělali radost.

Budeme rádi za Vaši pomoc a těšíme se na Vás na trati.

Účastníci projektu

Vojta Zemler

Vrchní časoměřič, kamaraman - střih - video

Petr Farkač - Farky

Fotograf

Mirka Nováková - Blecha

Redaktorka

Martin Šmíd

Technická podpora, kamareman, občerstvovač

Dobrovolníci

Kristýna Ječmenová

Registrace, hlavní občerstovačka

Chcete se zapojit při přípravě závodů?

napište nám apragueguide@gmail.com

Každý dobrovolník je vítán!